دستورات پزشکی

خانواده سالم
استفاده از واژه های خوب و كارآمد برای توصيف خانواده هايی كه به نظر، سرپرست و اعضای آن ها وظايف و مسئولیت های خود را انجام می دهند، نمی تواند به معنی سالم بودن آن خانواده باشد. وقتی می گوييم خانواده خوب و كارايی داريم اغلب منظور اين است كه:
ما هميشه جايي براي خوابيدن، سقفي روي سر و غذايي براي خوردن داشته ايم، مدرسه رفته ايم يا مي رويم و در فرصت هاي خاصي در كنار والدين خود بوده ايم. بدون شك، وجود چنين شرايطي در خانواده ضروري است، اما براي يك خانواده سالم اين شرايط كافي نيست.
خانواده سالم نيازهايي فراتر از مسكن، غذا، تحصيل و حتي امنيت جسمي و جنسي اعضاي خود را برآورده مي سازد. اعضاي خانواده به خصوص كودكان به نوازش، در آغوش گرفتن، شنيده شدن و مورد توجه قرار گرفتن نياز دارند. ما احساس هايي داريم كه لازم است به آن ها اجازه داده شود تا ابراز شده و پذيرفته شوند، چيزهايي را از دست داده و مي دهيم كه نياز داريم براي آن ها سوگواري كنيم، ما به صداقت نياز داريم تا بتوانيم خود حقيقي مان را آشكار كنيم و خلاقانه زندگي معنوي داشته باشيم. خانواده سالم به همه اعضای خود اجازه می‌دهد نیازشان را برآورده کنند.خانواده سالم خانواده‌ای است که اعضای آن از خطرپذیری در حد معقول هراسی ندارند، نشاط، سرزندگی، محبت و علاقه در بین اعضای خانواده زیاد است، تعارضات بین اعضای خانواده کهنه و عمیق و برخوردها شدید و غضب‌آلود نیست، دخالت غیرمنطقی افراد خانواده در کارهای هم بسیار کم است، افراد خانواده برای هم احترام قائل هستند، می‌توانند با آسودگی خاطر مسایل زندگی خود را حل و فصل کنند، آزادانه با هم درددل کنند.
ویژگی‌های خانواده سالم:
1. بهره‌مندبودن از ٥ آزادی. این ٥ آزادی عبارتند از:
الف: آزادی دیدن، شنیدن و تصورکردن آنچه حالا اینجاست، آنچه قبلا بوده و بعدا خواهد بود.
ب: آزادی اندیشیدن- به آنچه شخص می‌اندیشد، نه آنچه باید بیندیشد.
ج: آزادی احساس‌کردن- آنچه شخص احساس می‌کند، نه آنچه باید احساس کند.
د: آزادی خواستن و انتخاب‌کردن- آنچه شخص می‌خواهد، نه آنچه باید بخواهد.
ه: آزادی تصور کردن- خودشکوفایی و نه ایفای نقشی بی‌انعطاف و رعایت دامن احتیاط.
2. ابراز صمیمیت؛ ازدواج به‌عنوان مهم‌ترین بخش خانواده باید در جهت صمیمی‌شدن باشد. این فرآیند مراحل زیر را طی می‌کند: دوست داشتن (عشق ورزیدن)، حل‌وفصل اختلاف‌ها، مصالحه، تفرد و صمیمیت.
3. مذاکره درباره تفاوت‌ها؛ مذاکره در مورد تفاوت‌ها وظیفه مهمی در فرآیند ایجاد صمیمیت است. برای مذاکره بر سر تفاوت‌ها باید میل به همکاری وجود داشته باشد تا حل‌وفصل منصفانه مسائل را امکانپذیر کند.
4.ارتباط روشن و سازگار؛ ارتباط روشن و سازگار در جدا بودن و صمیمیت نقشی اساسی دارد. برقراری ارتباط روشن مستلزم آگاه‌بودن از خود و از دیگری و نیز احترام گذاشتن به یکدیگر است.
5. اعتمادکردن؛ اعتماد در اثر صداقت ایجاد می‌شود. ابراز صحیح احساسات، عواطف، افکار و امیال مهم‌تر از موافقت است.
6. تفرد؛ در خانواده‌های سالم تفاوت‌ها تشویق می‌شوند. منحصربه‌فرد بودن و تکرارنشدن هر یک از افراد خانواده، ازجمله نخستین ارزش‌های حاکم بر خانواده‌های سالم است.
7. انعطاف‌پذیری؛ در خانواده‌های سالم، نقش‌ها باز و انعطاف‌پذیر هستند. افراد می‌توانند بدون خجالت و شرمساری به طیب خاطر خود رفتار می‌کنند.
8. برآورده‌شدن نیازها؛ خوشبخت کسانی هستند که نیازهایشان برآورده می‌شود. خانواده سالم به همه اعضای خود اجازه می‌دهد نیازشان را برآورده کنند.
9. پاسخگویی؛ خانواده سالم پاسخگوست. مسائل فردی و خانوادگی را تأیید می‌کند و به اتفاق برای حل آنها می‌کوشد.
10.قوانین باز و انعطاف‌پذیرند؛ قانون‌بندی در خانواده‌های سالم به امکان بروز اشتباه توجه دارد. می‌توان بر سر قوانین و باورها مذاکره کرد.
تناسب اندام
برای داشتن تناسب اندام موفق قوانین گفته شده را در زیر حتما بخوانید.قانون طلایی تناسب اندام

اگر شما مثل افرادی هستید که زندگی مشغول و پر دغدغه ایی را دارید و هیچ وقت اضافه ایی در انجام حرکات ورزشی و ... ندارید باید به خوبی برنامه روزمره تان را تغیر دهید تا روزانه 30 دقیقه از وقتتان را به ورزش اختصاص دهید. بسیاری از ما در حال حاضر به خوبی از این حقیقت که تناسب اندام بخش مهمی در داشتن زندگی سالم و بدون هیچگونه از امراض را برای ما به ارمغان می آورد. اگر شما خواستار داشتن بدن سالم برای بازه طولانی از عمرتان هستید و از هر گونه بیماری و گسترش آن می خواهید جلوگیری کنید، پس شما می توانید یک رژیم سالم را دنبال کنید و به خواسته هایتان دست پیدا کنید و از تناسب اندام سالم بهره مند شوید.

چرا اکثرا در اقدام برای کاهش وزن شکست می خورند؟!<
h2> همه میخواهند اندامی در بهترین شکل و حالت داشته باشند، اما بسیاری از افراد در بدست آوردن آن شکست می خورند. دلیل آن هم پر واضح است. تغییر الگوی لذت به درد خیلی سخت است و افراد در مرحله اقدام و عمل برای جذب تناسب اندام نیاز به همت عالی دارند. دوست خوب من، اگر شما نیزبارها تلاش کرده اید و شکست خورده اید یا اگر برای اولین بار است که می خواهید این کار بزرگ را انجام دهید، بهتر است از قانون جذب برای رسیدن به وزن ایده آل خود استفاده کنید.

نکات لاغری در نحوه غذا خوردن

وعده ها را تقسیم کنید وعده کوچک یعنی کار سیستم گوارشی برای پردازش غذا راحت تر می شود بنابراین فرایند هضم غذا و سوخت و ساز بدن سریع تر می شود.

قبل از هر وعده، یک لیوان آب بنوشید پژوهش های مختلفی نشان دادند نوشیدن آب قبل از یک وعده کمک می کند در آن وعده میزان کالری کمتری دریافت کنید که در نهایت به کاهش وزن می انجامد. این اتفاق به این دلیل است که آب احساس پر شدن به وجود می آورد پس دیگر نیاز به مقدار بیشتری غذا نیست تا احساس سیری کنید. انتخاب آب به عنوان نوشیدنی هیچ ضرری ندارد و از نوشیدنی های قندی که جز کالری هیچ چیز دیگری ندارند بسیار بهتر است.

غذا را خوب بجوید خوب جویدن غذا بسیار مهم است چون به سیستم گوارش بدن کمک می کند راحت تر غذا را پردازش کند. کار کمتر برای سیستم گوارشی یعنی مقدار بیشتری از مواد مغذی جذب بدن می شو

قبل از ساعت 8 شام میل کنید دو تا سه ساعت قبل از خواب باید غذای خود را خورده باشید. وقتی می خوابید کل بدنتان آرام می شود که این شامل سیستم گوارش نیز می شود. برای اینکه نهایت بهره را از غذای خود ببرید به نهایت قدرت سیستم گوارش نیاز دارید!

از نوشیدن نوشابه های قندی بپرهیزید مصرف این نوشیدنی ها جز کالری خالی هیچ چیز ندارند و فقط سبب تقویت کافیئن می شوند. این نوشیدنی ها علاوه بر بی خاصیت بودن، خاصیت غذایی که در کنارش می خورید را نیز از بین می برد و در طولانی مدت به ساختار استخوانی نیز آسیب می رسانند.
مشکلات جنسی
مشکلات جنسی و تشخیص آن مسئله ای تخصصی است ونمی توان یک دارو را برای همه افراد تجویز کرد بلکه برای هر نوع اختلال جنسی، باید راه درمانی خاصی انتخاب شود بنابراین نباید برای درمان اختلال جنسی به تبلیغات روی آورد .رفع مشکلات جنسی برای تشخیص هر بیماری ای از جمله اختلالات جنسی لازم است به پزشک مراجعه گردد تا پزشک با گرفتن شرح حال، معاینه بیمار و درخواست چند آزمایش متوجه علت اصلی بیماری گردد و بهترین راه درمان را برای بیمار در نظر گیرد .

زن و شوهرهای بسیاری هستند که رابطه آنها مداوم و باثبات است اما صمیمیت در بین آنها پایین است که همین عامل باعث عدم رضایت زناشویی می شود . مشکلات جنسی ، رابطه های دیگر همسران را تخریب می کند . تفاوت دو همسر در نیاز جنسی می تواند ناشی از شدت نیاز آنها باشد یا ناشی از تغییر جذابیت یگدیگر یا میل جنسی یکی از همسران باشد. کاهش میل جنسی می تواند ناشی از دو اختلال عمده باشد . یکی سندرم کلاین فلتر یک اختلال کروموزومی شایع در مردان است که رشد بیضه ها و تولید تستوستورون (هورمون جنسی مردان) کاهش می یابد . مردانی که به این اختلال دچار باشند ممکن است محرک جنسی آنها را تحریک نکند و میل جنسی نداشته باشند و دچار مشاوره مشکلات جنسی شوند. اختلال دیگر ، سندرم ترنر در زنان است . در این اختلال تولید استروژن (هورمون جنسی زنانه) قطع می شود و درنتیجه میل جنسی آنها کاهش می یابد . زنانی که دچار این اختلال باشند، زمانی دچار مشکلات جنسی می شوند که همسر آنان نیاز شدید و میل شدید جنسی داشته باشد. در مشاوره های خانواده زوج هایی مراجعه می کنند که بیماری های پزشکی آنان باعث شده صمیمیت نداشته باشند . همچنین میل جنسی آنها کم شده و مشکلات جنسی بین زن و شوهر شروع می شود . کم خونی شدید ، هپاتیت مزمن ، از کار افتادگی کبد ، کم کاری تیروئید ، پارکینسون و مشکلات قلبی و عروقی از جمله بیماری ها پزشکی است. در مشاوره های طلاق همسرانی به خاطر این مشکلات مراجعه می کنند که مصرف داروهای روان گردان و مواد مخدر باعث کاهش میل جنسی مردان در همسرشان شده است . نارضایتی جنسی از آنجا ناشی می شود که یکی از همسران نیاز به آمیزش جنسی و صمیمیت جنسی زیادی دارد

مشکلات جنسی در زنان به اشکال زیر ظاهر می­شوند

سرمزاجی یا بی­میلی جنسی : اگر در عین تمایل و تقاضای شریک جنسی­تان تمایلی به فعالیت و نزدیکی جنسی ندارید، ممکن است دچار سردمزاجی باشید.

مشکلات مربوط به رسیدن به ارگاسم : چنانچه با وجود تلاش زوجین حین آمیزش و برانگیختگی جنسی، زن به حالت اوج لذت جنسی یا ارگاسم نرسد. در حالی که ممکن است در شرایطی دیگر از جمله استمنا ارگاسم را تجربه کند.

دردها مقاربتی : به معنی تجربه درد مهبلی حین فعالیت جنسی می­باشد

. واژینیسم : زمانی که اسپاسم­های متوالی و مداوم در آلت تناسلی زن به شکلی باشد که دخول آلت مرد امکانپذیر نباشد و اغلب این حالت انقباض هنگام مقاربت یا در زمان اقدام به دخول روی می­دهد.

بیزاری جنسی : زمانی که زن به بیزاری جنسی مبتلا باشد، نسبت به کلیت رابطه جنسی و یا نسبت به بعضی جنبه­ های آن ابراز انزجار می­کند و این اختلال در زنان دارای شیوع بالایی است.

مشکلات شایع جنسی در مردان به اشکال زیر بروز می­کنند :

سرد مزاجی یا بی­میلی جنسی اختلال مربوط به نعوذ یا ناتوانی جنسی : در عین تمایل و تلاش زوجین برای آمیزش، حالت نعوظ اتفاق نمی­افتد یا اگر اتفاق بیفتد، معمولا فرد در حفظ آن ناتوان است و در بعضی موارد نعوظ با تاخیر بسیار رخ می­دهد و برای آمیزش تناسلی و دخول کفایت لازم را ندارد.

انزال زودرس : این مشکل منجر به احساس ناکامی و نارضایتی جنسی در زوجین خواهد شد چرا که انزال زودهنگام باعث وقفه و پایان برانگیختگی در مرد شده، قبل از این که طرفین اوج لذت جنسی یا رضایت کامل از تماس جنسی را تجربه کنند.

انزال دیررس : شیوع این مشکل در مردان کمتر از موارد دیگر است. در این مورد در عین تلاش شرکای جنسی برای تجربه اوج لذت جنسی، در مرد انزال و حالت ارگاسم بسیار دیرتر از زمان معمول رخ می­دهد و حتی گاهی مرد به حالت ارگاسم دست نمی­یابد

زیبایی

داشتن صورت و اندامی زیبا مستلزم تغذیه سالم است. برخی از بهترین راه حل های زیبایی، استفاده ازمواد غذایی ساده ای است که در آشپزخانه یا مغازه های عطاری یافت می شود. مهم ترین نکته درباره غذاهای طبیعی این است که این غذاها فاقد مواد نگهدارنده، شیمیایی یا اسانس هایی است که در بسیاری از محصولات تجاری وجود دارد. می توان از این مواد غذایی طبیعی برای معالجه به صورت طبیعی استفاده کرد و buy college research paper do my homework البته این مواد غذایی راهی سریع برای رسیدن به زیبایی در خانه هم هستند حال که زیبا بودن و ماندن برای هر خانمی یک آرزوست. مواردی را که برای زیبا نگهداشتن باید اجتناب کرد یا رعایت نمود در اینجا ذکر میکنیم:

خشک کردن مو با حوله

موی سر هنگامی که خیس است حساس و شکننده میشود. بیرونی ترین لایه پوست سر نیز هنگامی که موها تر هستند حساس تر میشود، بنابراین در این هنگام سعی نکنید موی سرتان را با حوله خشک کنید چون در مدت زمان انتهای موهای سرتان دوشاخ میشود. بهتر است موها را در کلاهی حوله ای قرار داده تا بدین طریق خشک شود.

استفاده از کرمها و لوازم آرایشی منقضی شده

اگر از کرمها و مواد آرایشی که از تاریخ اعتبار گذشته است استفاده می کنید روی پوستتان جوش چرکی زده و دچار خارش میشود. چون این مواد زمان محدودی اعتبار دارند. این کرمها بعد از انقضاء اعتبار محل مناسبی برای رشد باکتری و میکرب می گردد. بنابراین هر چه سریعتر هر اندازه کرم منقضی شده دارید دور بریزید حتی اگر برای آن تاسف بخورید.

استفاده از دئودورانت درست بعد از موزدایی

بعد از موزدایی، پوست نسبت به الکل و عطر بسیار حساس تر میشود. بنابراین هنگام شب موزدایی کنید و صبح هنگام دئودورانت استفاده کنید.

مراقبت پی در پی و مداوم از پوست

استفاده فراوان از محصولات محافظ پوست، پوست را حساستر میکند. بنابراین سعی کنید از یک سری از محصولات آرایشی که برای پوستتان بعد از تست کردن مناسب است استفاده کنید. پیشنهاد ما برای مراقبت از پوستتان این است که بیشتر از مواد طبیعی استفاده کنید.

موی بافته

وقتی موی سرتان را می بافید سعی کنید گره های بافته ها را محکم نپیچید . چون موی سر شما آسیب می بیند. پس گره ها را شل تر ببافید و حتی المکان از گیرة مو استفاده نمایید.

لاک زدن بدون استفاده از مواد نگهدارنده ناخن

لاک زدن قبل از آغشته کردن ناخن به مواد نگهدارنده رنگ ناخن شما را بتدریج زرد می کند و ناخن شما زیبایی خود را از دست می دهد. یک لایه از ماده نگهدارنده مغذی ناخن شما خواهد بود و ناهمواریهای ناخن رانیز می پوشاند.

ترکاندن جوش های زیر پوستی و جوش های سر سیاه با انگشت دست

انگشتان شما منبع میکروب هستند و این منجر به عفونت محل میشود. برای این کار از گاز استریل یا دستمال تمیز استفاده نمایید و سپس با پنبه آغشته به لوسیون صورت ، محل را شستشو دهید.

پاک کردن ماسک از صورت با آب

شستن ماسک صورت با آب اثر آنرا کم می کند. پس بهتر است ماسک را با دستمال محصوص آرایش از صورت پاک کرد.

استفاده از لوسیون بدو موزدایی

این کار باعث لکه شدن پوست میشود چون این کرم با آلودگیهای پوست ترکیب میشود. پس قبل از استفاده از لوسیون حتماً موزدایی کنید.

مرتب کردن مژه ها با انگشتان دست

این کار باعث شکسته شده یا کنده شدن مژه ها میشود. پس بهتر است از برس مخصوص مژه استفاده گردد.

و چند نکته ی مهم دیگر…

پاک کردن ارایش قبل از خواب

از آنجا که پوست ما هر چیزی را که بروی آن قرار می دهیم جذب می کند این خود سبب بسته شدن منافذ پوست و ایجاد آکنه و جوش خواهد شد پاک نکردن آرایش قبل از خواب سبب می شود منافذ پوست صورت همچنان بسته بماند وپوست صورت ما مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی را جذب کند و عارضه  ی آکنه و جوش بیشتر شود .همواره برای داشتن پوستی سالم و شاداب هر شب قبل از خواب صورتتان را با پاک کننده ای مناسب بشویید.

چگونه روی صورتی که پوست خشک دارد آرایش کنیم ؟

بخاطر داشته باشید برای آرایش پوست خشک قبل از آرایش حتماً از کرم های مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید آرایش کردن پوست خشک بدون مرطوب buy college research paper do my homework کردن پوست یک اشتباه رایج آرایشی است که خانم ها مرتکب می شوند و این کار علاوه بر اینکه باعث زیبایی نمی شود صورتتان را خسته و پیر نشان می دهدپس هرگز مرطوب کننده هارا دست کم نگیرید.

یک اشتباه رایج زیبایی استفاده از رژ لب تیره است

دقت کنید زمانی که رژ لب تیره استفاده می کنید باید از برنزه و رژگونه مناسب هم کمک بگیرید، رژلب های تیره اغلب صورت شما را رنگ پریده به نظر می رسانند برای ممانعت از این مشکل نباید تفاوت رنگ رژلب با بقیه صورت خیلی واضح باشد. بخاطر داشته باشید هنگامی که تمایل دارید از رژلب های تیره در آرایش خود استفاده کنید برای اینکه آرایش لب های شما از چشمان تان بیشتر جلوه کند باید حتماً آرایش چشم هایتان ساده باشد .

در مکانی که نور مناسب ندارد آرایش کردن ممنوع !

یک نکته مهم در آرایش کردن نور مکان می باشد ،آرایش کردن در مکانی که نور کم دارد و طبیعی نیست ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و نتوانید آرایش مطلوبی را انجام بدهید علاوه بر این زمان خرید لوازم آرایش، نور طبیعی به شما کمک می کند تا هنگامی که لوازم آرایش را تست می کنید بتوانید رنگ آنها را مناسب تناژ پوست خود انتخاب نمایید .

هرگز با ابزار و روش های نادرست آرایش صورت تان را محو نکنید

استفاده از برس های آرایشی و بیوتی بلندرهای، با کیفیت برای محو آرایش بسیار دارای اهمیت هستند. هر چقدر هم از رنگ های طبیعی لوازم آرایش، برای آرایش خود استفاده کرده باشید اما اگر کانسیلر یا کرم پودر را بخوبی روی پوستتان پخش نکرده باشید آرایش شما یقیناً بی نقص و خوب نخواهد شد .

کرم پودر را به مقدار زیاد به صورتتان نزنید

اگر می خواهید آرایش شما بدون جلوه و غیر طبیعی به نظر برسد استفاده زیاد از کرم پودر بهترین گزینه برای کمک به این آرایش خواهد بود! بخاطر داشته باشید نباید کرم پودرتان با رنگ طبیعی پوست تان تفاوت زیادی داشته باشد وبه همین دلیل همیشه رنگ کرم پودر خودتان را با وسواس و دقت انتخاب کنید. این را نیز بدانید برای پوشاندن قرمزی پوست و جای جوش صورت تان بجای کرم پودر باید حتما از کانسیلر استفاده کرد .